PL

Władze spółki

 

Zbigniew Bielak – Prezes Zarządu komplementariusza

 

Współzałożyciel i prezes zarządu GRUPY SATERNUS sp. z o. o. S.K.A. oraz firm powiązanych w grupie. Jest doświadczonym menadżerem, doradcą i przedsiębiorcą z wieloletnią praktyką. Przez 25 lat zdobywał doświadczenie zarządzając swoimi firmami rodzinnymi poczynając od 5 osobowego zespołu do dzisiejszego ponad 100 osobowego zespołu firm z GRUPY SATERNUS. Z sukcesem rozwijał swoje firmy wraz z małżonką Krystyną Bielak oraz od 3 lat z córką Anną, do pozycji lidera w branży placów zabaw, za co firmy otrzymały wiele wyróżnień - w tym Diamenty Forbesa 2011, 2012. Jest absolwentem Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu oraz Uniwersytetu Śląskiego wydziału Nauk Ścisłych.

 

Bartosz Orliński – Wiceprezes Zarządu komplementariusza


Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie zdobył tytuł magistra na Wydziale Ekonomii w specjalności „Rynki i konkurencja w warunkach globalizacji” oraz na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń w specjalności „Finanse i inwestycje”. Obecnie doktorant w Katedrze Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zajmujący się tematyką finansów przedsiębiorstw. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Od początku kariery zawodowej związany z GRUPĄ SATERNUS, gdzie od 2005 roku zdobywał doświadczenie praktykując we wszystkich działach firmy. Od 2010 roku pełni funkcję dyrektora finansowego, a od 2012 roku w randze wiceprezesa zarządu. W 2010 roku powołany na prokurenta w spółce dystrybucyjnej.

 

Anna Bielak – Wiceprezes Zarządu komplementariusza


Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego im. Karola Adamieckiego w Katowicach z tytułem magistra nauk ekonomicznych na Wydziale Zarządzania w specjalności Marketing na rynkach krajowych i międzynarodowych. Jako córka założycieli i współwłaścicieli GRUPY SATERNUS kontynuuje rodzinne tradycje związane z branżą placów zabaw. Dzięki możliwością jakie daje praca w rodzinnym biznesie, od 2004 roku zdobywała doświadczenie realizując zadania z różnych obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Od 2008 roku reprezentuje spółkę dystrybucyjną jako Wiceprezes Zarządu, a od 2012 GRUPĘ SATERNUS Sp. z o.o. S.K.A., także na stanowisku Wiceprezesa.
Prywatnie miłośniczka koni i wieloletnia reprezentantka Polski w dyscyplinie ujeżdżenia. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski oraz trzykrotna uczestniczka Mistrzostw Europy.